Důchodová kalkulačka – výše důchodu?

Otázka:

Dobrý den, moc rád bych vás poprosil o radu, zda byste mě nenasměrovali na nějakou stránku, kde by byla jednoduchá důchodová kalkulačka. Výše důchodu, která mi vychází se mi zdá velmi nízká vzhledem k mým předešlým výdělkům, a tak bych měl rád ještě nějakou kontrolu svého výpočtu.

V posledních pěti letech jsem měl poměrně nadprůměrné příjmy a zdá se mi, že důchod těmto výdělkům neodpovídá. Je to možné. Prosím, kde je důchodová kalkulačka na výpočet důchodu – myslím starobního důchodu.

Odpověď:

Důchodová kalkulačka – výše důchodu?

Výši svého starobního důchodu si můžete spočítat na důchodové kalkulačce, kterou naleznete na této stránce. Na stejné stránce naleznete také kalkulačku důchodového věku, která vám spočítá nejen datum dosažení důchodového věku, ale také data vhodná k odchodu do předčasného důchodu, pokud byste o něm uvažoval.

Obecně k vašemu dotazu doplňuji, že k výpočtu je vhodné použít údaje z informativního osobního listu důchodového pojištění (IOLDP), o který si můžete požádat jednou ročně u České správy sociálního zabezpečení, která vám IOLDP zašle zdarma na požadovanou adresu – více informací o informativním osobním listu důchodového pojištění naleznete zde.

O starobním důchodu máme na našich stránkách mnoho důležitých informací, který jsou sepsány tak, aby byly srozumitelné i pro “neodborníky”. Doporučuji vám začít na stránce Chci žádat o starobní důchod.