Důchodová kalkulačka: Kdy půjdete do důchodu?

Otázka:

Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu v následující záležitosti. Jsem narozena v červenci 1958. Kamarádky mi říkaly, že se mi pořád prodlužuje datum odchodu do důchodu. Zajímalo by mě, zda existuje nějaká důchodová kalkulačka: kdy půjdete do důchodu? Pracuju už tolik let a pořád se něco mění a už ani nevím, kdy budu moci odejít do starobního důchodu. Můžete mi pomoc? Děkuji a přeji vše dobré.

Odpověď:

Důchodová kalkulačka: Kdy půjdete do důchodu?

Svůj důchodový věk, tedy to, kdy půjdete do důchodu, si můžete snadno spočítat na naší kalkulačce, kterou naleznete na této stránce. Do kalkulačky stačí zadat svoje datum narození, to zda jste muž nebo žena a v případě ženy i počet vychovaných dětí. Vy jste bohužel neuvedla počet vychovaných dětí a tak nejsem schopen určit datum, kdy dosáhnete důchodového věku a v důsledku toho ani případná data vhodná k odchodu do předčasného důchodu. Tyto údaje vám však snadno spočítá důchodová kalkulačka, která je zveřejněná na výše odkazované stránce.

Pokud by vám důchodová kalkulačka nevyhovovala, můžete využít tabulku zveřejněnou na této stránce, kde si také zjistíte, kdy půjdete do důchodu. V tabulce stačí pouze nalézt řádek se svým rokem narození a v sloupci opět zda jste muž či žena a v případě ženy i počet vychovaných dětí.