Důchodová kalkulačka od 1.1.2015

Otázka:

Dobrý den,

můžete mi prosím nabídnou stránku, kde je důchodová kalkulačka? Od 1.1.2015 jsem ve starobním důchodu, protože se mi výpočet důchodu, který mám od České správy sociálního zabezpečení moc nezdá, chtěl bych si svůj starobní důchod přepočítat na důchodové kalkulačce. Bohužel jsem žádnou nenašel a tak se tímto způsobem obracím na vás. Děkuji za případnou odpověď a nasměrování a přeji příjemný den. Ještě jednou děkuji.

Odpověď:

Důchodová kalkulačka od 1.1.2015

Ověřit si správnost výpočtu vašeho starobního důchodu, do kterého jste odešel k 1.1.2015 si můžete na kalkulačce, kterou naleznete na této stránce. Vzhledem k tomu, že již máte důchod od České správy sociálního zabezpečení spočítaný, obdržel jste již jistě i rozhodnutí o důchodu, jehož součástí je i tzv. osobní list důchodového pojištění – je zde uveden počet let doby pojištění a vyměřovací základy z rozhodného období (výdělky od roku 1986 do roku předcházejícímu přiznání důchodu, tj. ve vašem případě do roku 2014). Pokud na těchto údajích neshledáte žádnou chybu a opíšete je do důchodové kalkulačky, neměl byste mít problém provést kontrolu výpočtu svého starobního důchodu, který by vám měl vyjít stejně jako České správě sociálního zabezpečení.

Na rámec dotazu upozorňuji, že výpočet důchodu si mohou provést i lidé, kteří rozhodnutí ČSSZ nemají – údaje potřebné k výpočtu důchodu získají z tzv. informativního osobního listu důchodového pojištění (IOLDP).