Výpočet starobního důchodu kalkulačka

Otázka:

Dobrý den, měl bych dotaz na výpočet starobního důchodu. Kalkulačka, kterou jsem našel mi počítá důchod ve velmi nepravděpodobných částkách. Naprosto upřímně se mi zdá výpočet, který jsem si udělal, naprosto nedostatečný a řekl bych, že až směšný. Můžete mě odkázat na nějakou kalkulačku, která zvládne výpočet starobního důchodu a budu mít jistotu, že výpočet zvládne alespoň přibližně správně? Děkuji za případnou odpověď a jsem s pozdravem.

Odpověď:

Výpočet starobního důchodu kalkulačka

Je asi pochopitelné, že vám doporučím kalkulačku, kterou máme zveřejněnu na našem webu – na toto stránce naleznete jak kalkulačku pro výpočet starobního důchodu (i předčasného starobního důchodu) tak i kalkulačku, která vám spočítá datum dosažení důchodového věku a data vhodná pro odchod do předčasného důchodu.. Co jsem si prohlížel kalkulačky pro výpočet starobního důchodu na jiných stránkách, musím říci, že výpočet provádějí správně a rozdíl bývá naprosto minimální, spíše v řádu korun a je zřejmě způsoben chybných zaokrouhlováním.

Při výpočtu důchodu je třeba se soustředit především na vyplnění správného údaje o počet let pojištění, správně vypsat vyměřovací základy (výdělky) a vyloučené doby. V případě, že si počítáte předčasný starobní důchod, je třeba správně uvést počet krácení. Údaje potřebné k výpočtu důchodu získáte z informativního osobního listu důchodového pojištění (IOLDP).