Předčasný odchod do důchodu – kalkulačka

Otázka:

Dobrý den, můžete mi poslat kalkulačku pro předčasný odchod do důchodu? Snažila jsem se ji najít, ale všude je jen kalkulačka pro normální starobní důchod, ale já hledám tu pro předčasný důchod. Díky.

Odpověď:

Předčasný odchod do důchodu – kalkulačka

Žádná speciální kalkulačka pro výpočet předčasného odchodu do důchodu neexistujete. Výpočtu výše předčasného starobního důchodu můžete využít běžnou kalkulačku pro výpočet starobního důchodu, do které však uvedete počet devadesátidenních období, které vám zbývají do dosažení důchodového věku. Abyste nemusela tyto dny sama ručně počítat, můžete k výpočtu využít naši kalkulačku důchodového věku, která vám spočítá i data vhodná k odchodu do předčasného důchodu. Z ní se také dozvíte, kolik krácení (kolik výše uvedených období) máte zadat při výpočtu předčasného starobního důchodu.

Při vašem rozhodování o předčasném odchodu do důchodu vám také může pomoci naše kalkulačka, která vám velmi snadno spočítá orientační výši krácení. K výpočtu je však třeba znát alespoň přibližnou výši tzv. osobního vyměřovacího základu, což je zjednodušeně řečeno průměrný hrubý měsíční výdělek v rozhodném období (od roku 1986), přepočítaný na současnou hodnotu peněz.

Kalkulačku předčasného starobního důchod a stejně tak kalkulačku důchodového věku, která vám spočítá i data vhodná k odchodu do předčasného důchodu naleznete na této stránce. Další informace o předčasném důchodu a výpočet výše krácení naleznete na stránce o předčasném důchodu.