Důchodová kalkulačka – kdy půjdete do důchodu?

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych si spočítat důchod a taky, kdy půjdu do důchodu? Můžete mi poradit, kde najdu důchodovou kalkulačku a další informace k odchodu do důchodu? Moc děkuji za pomoc.

Odpověď

Důchodová kalkulačka – kdy půjdete do důchodu?

Důchodová kalkulačka, kdy půjdete do důchodu a další informace, o odchodu do důchodu naleznete na našich stránkách www.naseduchody.cz.

Důchodová kalkulačka – k výpočtu budete potřebovat informativní osobní list důchodového pojištění, ze kterého zjistíte výdělky od roku 1986, které jsou k výpočtu důchodu potřeba a dále veškerou dobu pojištění evidovanou Českou správou sociálního zabezpečení. Článek obsahuje podrobné informace o výpočtu důchodu. Na stejné stránce naleznete také kalkulačku důchodového věku, která vám po zadání vašeho data narození a počtu vychovaných dětí spočítá datum, kdy půjdete do důchodu (váš důchodový věk) a také data vhodná k odchodu do předčasného starobního důchodu, pokud o něm uvažujete.

Před výpočtem starobního nebo předčasného starobního důchodu vám doporučuji přečíst si články o těchto důchodech. Dozvíte se v nich mnoho užitečných informací nejen k samotnému výpočtu daných důchodů, ale také informace o tom, jak o tyto důchody žádat, kde o starobní důchod požádat a také kdy je o starobní příp. předčasný starobní důchod možné (nebo vhodné) požádat. Věřím, že informace prezentované na těchto stránkách pro vás budou užitečné.