Důchodová kalkulačka – kdy půjdete do důchodu?

Otázka:

Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poradit, kde bych našel nějakou kalkulačku, která by mi spočítala, kdy do důchodu? Kalkulačka, kterou jsem našel mi moc nevyhovuje, protože mi nespočítá možnost, kdy mohu odejít do předčasného důchodu. Rád bych vás tedy touto cestou požádal o poskytnutí kalkulačky, která by mi spočítala nejen to, kdy mám odejít do starobního důchodu, ale také, kdy by se mi vyplatilo odejít do předčasného důchodu? Existuje vůbec někde něco podobného? Děkuji za případnou radu a pomoc.

Odpověď:

Důchodová kalkulačka – kdy půjdete do důchodu?

K účelu výpočtu data dosažení důchodového věku, tj. kdy půjdete do důchodu a dat vhodných k odchodu do předčasného starobního důchodu, máme na našem webu zveřejněnu kalkulačku, která vše spočítá – stačí do ni zadat pouze vaše datum narození, vaše pohlaví a v případě žen i počet vychovaných dětí. Kalkulačka vám spočítá váš důchodový věk a dále data, při kterých se snižuje srážka za předčasný odchod do starobního důchodu a je tedy vhodné k tomuto datu do předčasného důchodu odejít. Kalkulačku naleznete na této stránce, kde máte k dispozici i kalkulačku, na které si můžete předčasný důchod spočítat.

Pro bližší informace vám doporučuji přečíst si články z rubriky „chci žádat o předčasný starobní důchod„, především pak článek přímo o předčasném důchodu.