Výpočet důchodu na rok 2015

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výpočet důchodu na rok 2015. Kde najdu kalkulačku a jak si důchod spočítat? Co je k tomu potřeba a jak mám postupovat? Děkuji.

Odpověď:

Výpočet důchodu na rok 2015

Výpočet důchodu na rok 2015 můžete provést na naší kalkulačce. Kalkulačka umí spočítat nejen starobní důchod, ale také předčasný starobní důchod. Na této stránce naleznete kromě důchodové kalkulačky, také kalkulačku důchodového věku, která vám mimo data dosažení důchodového věku spočítá i data vhodná k případnému odchodu do předčasného starobního důchodu.

K výpočtu důchodu na rok 2015 (ale i jiné roky) budete potřebovat informace o vaší získané době pojištění a informace o vyměřovacích základech (výdělcích) získaných od roku 1986, protože z těchto dat se výpočet důchodu provádí. Pokud tyto údaje nemáte (což je celkem pochopitelné) zažádejte Českou správu sociálního zabezpečení o zaslání informativního osobního listu důchodového pojištění.

Na informativním osobním listu důchodového pojištění si také zkontrolujete, zda má ČSSZ v evidenci všechny podklady o dobách zaměstnání, které v evidenci má mít. V případě, že by některé doby v evidenci České správy sociálního zabezpečení chyběli, doporučuji vám kontaktovat místně příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení. Upozorňuji, že na IOLDP nejsou běžně uvedeny např. evidence na úřadu práce ze začátku devadesátých let nebo doba péče o dítě do čtyř let věku. Důležité je, aby v evidenci ČSSZ byla zaznamenána všechna zaměstnání.