Daňové přiznání – kalkulačka

Otázka:

Dobrý den, jsem od roku 2011 ve starobním důchodu a stále pracuji. V zaměstnání se nám však změnila mzdová účetní, a protože mám ještě další příjmy z pronájmu, tak mi řekla, že mi neudělá zúčtování daně, ale že si mám sám podat daňové přiznání. Kalkulačka, kterou mám k daním v počítači mi daň nepočítá správně. Mám tedy ten dojem. Mohl byste mě najít a poslat kalkulačku daňového přiznání, na které bych si svoje výpočty mohl ověřit a zjistit, kde dělám chybu? Děkuji za případnou pomoc.

Odpověď:

Daňové přiznání – kalkulačka

Váš dotaz se netýká dávek důchodového pojištění, kterými se zabývám v této poradně. Pokusím se vám však poradit. Poživatelé starobního důchodu nejsou v daňové oblasti nikterak zvýhodnění oproti občanům, kteří žádný starobní důchod nepobírají. Abych váš dotaz alespoň částečně nasměroval do oblasti, které se v této poradně věnujeme, dovolil bych si vám nabídnout článek o zdanění důchodů (důchodců).

Velmi pěkně zpracovanou kalkulačku naleznete například na webu www.mesec.cz. Do daňové kalkulačky stačí zadat potřebné údaje a sama vám poté provede výpočet vaší daňové povinnosti.

Pro podání daňového přiznání můžete využít formulář finanční správy, který naleznete na této stránce. Jedná se o formulář ve formátu PDF – formulář obsahuje políčka, do kterých vyplníte požadované údaje a formulář vám také pomůže spočítat vaši daňovou povinnost.