Daňové přiznání za rok 2015

Otázka:

Dobrý den, po několika vašich radách se na vás opět obracím a doufám, že mi budete opět nápomocen. V lednu 2015 jsem si požádat o starobní důchod, do kterého jsem také v březnu 2015 odešel. Nyní mě kontaktovala mzdová účetní z mého bývalého zaměstnání s tím, že mi dá nějaký papír pro finanční úřad, a že si mám sám podat daňové přiznání za rok 2015. Byl jsem z toho dost překvapený, ale podle toho, co jsem četl v různých článcích na internetu, je to skutečně možné takto udělat a mě nezbývá nic jiného, než si sám daňové přiznání za rok 2015 vyplnit a podat. Můžete mě prosím nasměrovat, kde toto daňové přiznání seženu, abych ho tedy mohl vyplnit a odevzdat na mém finančním úřadu? Budu vám vděčný za jakoukoliv pomoc a předem vám velmi děkuji.

Odpověď:

Daňové přiznání za rok 2015

Váš dotaz se netýká dávek důchodového pojištění, tj. důchodů, kterými se zabývám v této důchodové poradně. Nejsem odborníkem na daňovou oblast, ale specializuji se na důchody.

K podání daňového přiznání vám osobně doporučuji využít oficiální zdroj, kterým je finanční správa – formulář vydaný finanční správou naleznete ZDE. Formulář daňového přiznaní je interaktivním tiskopisem (.pdf), který můžete pohodlně vyplnit v počítači a vytisknout. Formulář přiznání od finanční správy vám pomůže vaši daňovou povinnost také spočítat.