Danové přiznání fyzických osob za rok 2015

Otázka:

Dobrý den,
měl bych na vás takový dotaz, se kterým si nevím rady. Chtěl bych se zeptat na danové přiznání fyzických osob za rok 2015. Kde najdu formulář a kde je kalkulačka? Do starobního důchodu jsem odešel v červnu 2015 a v tý době jsem i skončil v práci. Účetní mi teď řekla, že si musím danové přiznání fyzických osob musím podat sám. Že to prej za mě dělat nebude. Já si s tím ale vůbec nevím rady. Co má dělat a jak dál postupovat? Děkuji.

Odpověď:

Danové přiznání fyzických osob za rok 2015

Váš dotaz se netýká dávek důchodového pojištění, tj. důchodů, kterými se zabývá tato poradna. Nejsem odborník na daně a nemohu vám radit s vyplněním daňového přiznání fyzických osob za rok 2015. Mohu vám poradit, kde od kud si můžete toto přiznání zdarma stáhnout, ale bližší informace o vyplňování daňového přiznání vám dát nemohu.

Daňové přiznání pro daň z příjmu fyzických osob je na internetu možné nalézt ve dvou základních formách. Jako interaktivní tiskopis (.pdf), který vydala finanční správa České republiky, případně jako excelovský soubor, který v různých formách zveřejňují snad všechny finanční weby u nás.

Osobně doporučuji využít oficiální zdroj, tj. formulář finanční správy, který naleznete na této stránce. Pokud byste chtěl využít spíše tiskopis pro program Excel, můžete si jen stáhnout např. na webu finance.cz