Daňové formuláře platné pro rok 2016 ke stažení

Otázka:

Dobrý den, rád bych se vás zeptal na daňové formuláře platné pro rok 2016 ke stažení. Odešle jsem do starobního důchodu v loňském roce a v zaměstnání jsem skončil. Nyní si budu muset sám podat daňové přiznání. Dělal jsem to tak, i když jsem byl zaměstnaný u nás ve firmě. Nemůžu nikde najít daňový formulář pro daň z příjmu fyzických osob, který platí v roce 2016 a který bych mohl využít? Můžete mi poradit? Jen podotýkám, že důchod pobírám 13.500 Kč a v zaměstnání jsem si do října loňského roku pobíral okolo 25.000 Kč hrubého měsíčně. Děkuji vám za odpověď.

Odpověď:

Daňové formuláře platné pro rok 2016 ke stažení

Vás dotaz se netýká dávek důchodového pojištění, kterými se zabývám v této poradně, ale daňové oblasti, na kterou se tato poradna nezaměřuje, neboť se v ní tak dobře neorientuji. Nicméně se vám pokusím pomoci.

Předpokládám, že daňovým formulářem platným pro rok 2016, máte na mysli formulář k dani z příjmů fyzických osob, který se sice podává v roce 2016, ale je za zdaňovací období roku 2015.

Osobně vám doporučuji využít oficiální zdroj, kterým je finanční správa – formulář vydaný finanční správou naleznete na této adrese. Formulář daňového přiznaní je interaktivním tiskopisem (.pdf), který můžete pohodlně vyplnit v počítači a vytisknout. Formulář finanční správy vám pomůže vaši daňovou povinnost spočítat.