Daňové přiznání 2015

Otázka:

Dobrý den, pracuji nepřetržitě od roku 1968 a jsem už třetím rokem v důchodu. Nyní se nám ve firmě změnila účetní a vypadá to, že si budu muset letos poprvé sám podávat daňové přiznání. Jsem v této oblasti laik, i když si myslím, že přiznání si sám vyplnit dokáži. Můžete mi, prosím poradit, kde ho můžu najít na internetu. Ideálně takové, abych ho mohl přímo vyplnit a vytisknout.
Děkuji velice za vaší ochotu a jsem s pozdravem

Odpověď:

Daňové přiznání 2015

Váš dotaz není typickou otázkou do důchodové poradny, kterou běžně dostávám. Nicméně pokusím se vám pomoci. Daňové přiznání 2015 naleznete v současné době na mnoha webech, které se zabývají financemi. Pokud chcete využít oficiální zdroj, nejdete formulář vydaný finanční správou na této adrese. Formulář daňového přiznaní vydala finanční správa ve formě interaktivního tiskopisu (.pdf), který můžete pohodlně vyplnit v počítači a vytisknout. Tento formulář vám vaši daňovou povinnost pomůže spočítat.

Pokud byste dával přednost spíše vyplnění v programu Excel (tabulkový editor), můžete využít formulář, který připravil například server finance.cz. Formulář vám opět pomůže spočítat vaši daňovou povinnost a jeho vyplnění není nikterak složité.

Abychom se alespoň částečně drželi tématu této poradny (důchody), dovolím si vás případně nasměrovat na článek o danění důchodů.