Archiv pro štítek: plná moc – zastupování

Změny způsobu zasílání důchodu u manžela, který se nepodepíše

Otázka: Manžel chce změnit formu zasílání důchodu z dosud zasílání Poštou na převod na účet. Je po mozkové příhodě období rehabilitace a zatím se nemá možnost ani podepsat. Jaké formality to předpokládá. Děkuji (redakčně neupravováno) Odpověď: Změny způsobu zasílání důchodu u manžela, který se nepodepíše Jak se postupuje při požadavku na změnu způsobu výplaty důchodu, Celý dotaz a odpověď »

Co je třeba doložit za dokumenty při vyřizování vdovského důchodu v zastoupení synem?

Otázka: Dobrý den, Dne 10.5.2018 zemřel mé matce manžel (věk 86 let). Maminka (81 roků) leží na LDN a je nechodící. Co je třeba doložit za dokumenty při vyřizování vdovského důchodu v zastoupení jejím synem? Předem děkuji za Vaši odpověď. (redakčně neupravováno) Odpověď: Co je třeba doložit za dokumenty při vyřizování vdovského důchodu v zastoupení Celý dotaz a odpověď »

Kdy máme žádat o invalidní důchod? Až po propuštění z nemocnice?

Otázka: Dobrý den, devatenáctiletý studující syn si autonehodou způsobil velmi vážná zranění páteře a nohou. Obávám se, že již nikdy nebude schopen pracovat. Řeším nyní otázku dalšího studia, nevím, zda má smysl dokončit školu nebo hledat jinou,kde mu vzdělání umožní pracovat z domova. Mám hned několik otázek: 1. lze někde najít doporučení oborů vhodných pro Celý dotaz a odpověď »

Je možné podat žádost o důchod na základě generální plné moci?

Otázka: Dobrý den,prosím chci se zeptat zda k podání žádosti o invalidní důchod stačí generální plná moc podepsaná manželem. Manžela postihla mrtvice je ochrnutý a nemůže mluvit. Generální plnou moc máme již dříve sepsanou. Děkuji za odpověď (redakčně neupravováno) Odpověď: Je možné podat žádost o důchod na základě generální plné moci? Ano, žádost o důchod Celý dotaz a odpověď »

Otec je na neschopence – máme žádat o starobní důchod?

Otázka: Dobrý den, můj otec je momentálně v nemocnici po mozkové příhodě (od 21.6.2017), celá levá strana nehybná, rehabilitace bude na dlouhou dobu. Ročník narození 1954, letos by měl mít nárok na starobní důchod. Nestihl si o něj však ani zažádat. Je stále zaměstnaný a bude pobírat nemocenskou. Zajímalo by mne, jak v tomto případě Celý dotaz a odpověď »

Zdravotní pojištění po konci pobírání vdovského důchodu

Otázka: Dobrý den, má sestra pobírala vdovský důchod, jelikož pečovala o dceru studentku a sama neměla žádný příjem. Sestra ale utrpěla náhlou cévní mozkovou příhodu v září minulého roku. Od té doby je hospitalizována ve zdravotnických zařízeních ve vážném stavu. Jelikož její dcera dovršila 26 let věku a v prosinci ukončila studium, bylo nám řečeno, Celý dotaz a odpověď »