Musel jsem již pracovat bez důchodu. Chci odškodnění

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych poradit.v roce 2015 mi byl odebrán id. Prvního stupně,podal jsem odvolání a byl pozván ke kontrole ,kde mi řekli že nejsem invalidní,přesto že jsem s tím nesouhlasil.v roce 2017 se můj zdravotní stav zhoršil a dostal jsem druhý stupeň id.s trvalými zdravotními následky.ja se domnívám že díky tomu že jsem musel jít pracovat bez jakýchkoliv úlev se můj stav zhoršil.proto bych chtěl zažádat o zpětné uznání id .nebo vyplácení odškodnění .jak na to?

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Musel jsem již pracovat bez důchodu. Chci odškodnění

Pokud nesouhlasíte s datem vzniku invalidity, můžete proti rozhodnutí České správy sociálního zabezpečení ve lhůtě 30 dnů od doručení rozhodnutí uplatnit námitky.

Vaše šance na zpětné uznání invalidity až k datu předchozího odejmutí, jsou minimální, řekl bych až nulové. Nikdo dnes “nepůjde proti původnímu posudku”.

K odejmutí invalidního důchodu došlo na základě pravomocného rozhodnutí správního orgánu. Pokud jste se domníval, že je toto rozhodnutí chybné, mohl jste proti němu uplatnit námitku, případně i podat žalobu. Žádné odškodnění vám určitě ČSSZ vyplácet nebude. Pokud máte uznánu nemoc z povolání, obraťte se na vašeho zaměstnavatele.