Výsluha pokud není nárok na starobní důchod

Otázka:

Dobrý den, jakožto bývalý příslušník hasičského sboru, kterému zatím nevznikl nárok na starobní důchod, pobírám po odsloužených 19ti letech rentu. Momentálně nikde nepracuji a ani nejsem v evidenci Úřadu práce. Platím si zdravotní pojištění ale neplatím sociální pojištění. Nebude mi v takovémto případě výplata renty zastavena (a její vyplácení ukončeno) v momentě, kdy dosáhnu důchodového věku? Děkuji za odpověď!

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Výsluha pokud není nárok na starobní důchod

Výsluhový příspěvek náleží i po dosažení důchodového věku a to ve výši rozdílu mezi přiznaným starobním důchodem a výsluhou – § 160 zákona č. 361/2003 Sb. Pokud starobní důchod není přiznán, vyplývá z výše uvedeného, že výsluha je vyplácena v dosavadní výši.

Nicméně já se zabývám důchod, nikoliv výsluhami. Proto vám vše doporučuji ověřit u Ministerstva vnitra ČR.