Trvale ztratím způsobilost vykonávat dosavadní práci

Otázka:

Dobré ráno.Od 12.9.2016 jsem na nemocenské,která mi končí 12.9.2017, o podpůrčí dobu jsem nepožádala,praktický lékař mi sdělil,že to není třeba,poněnadž 13.7.2017, mi ze správy soc.zabezpečení přišel dopis,že mi byl přiznán invalidní důchod II stupně. 13.9.2017 se mám dostavit k lékařské prev.prohlídce pro zaměstnavatele, lékařem mi však bylo sděleno,že vzhledem k mé nemoci nemohu nadále vykonávat přidělenou práci a trvale ztratím způsobilost vykonávat dosavadní práci. Mám odpracováno 40 let, nikdy jsem nebyla na ÚP. Prosím, nevím jak dále postupovat. Děkuji

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Trvale ztratím způsobilost vykonávat dosavadní práci

Pokud dojde k ukončení zaměstnání, přihlaste se do evidence úřadu práce. Budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Již během poměrně krátké doby byste také měla obdržet rozhodnutí ČSSZ o přiznání invalidního důchodu, které byste také měla přeložit na ÚP.

Nad rámec dotazu bych upozornil, že pokud již zjišťovací lékařská prohlídka na lékařské posudkové službě proběhla 13. 7. 2017 (i když v nepřítomnosti), měla být již neschopenka ukončená.