Snížení invalidního důchodu při námitce

Otázka:

Dobrý den. Požádal jsem si o zvýšení invalidního důchodu 1.stupně na stupeň 2. Byl mi přiznám od 27.10.2018. Ale v správě LPK byl i datum 27.10.2017. Nevěděl jsem který datum je správný tak jsem zavolal na ČSSZ a tam mi poradili abych napsal žádost o prověření datumu zda nedošlo k překlepu nebo chybě dátumu. Přidal jsem tedy žádost,ale mě to vzali jako namítku. A na moje překvapení mi vzali i 2stupeň ID.Co mám s tím dělat pokud nechci podat žalobu. Dá se vzít spátky namítka? Rozhodnutí mi zatím nepřišlo. Diky.

Dobrý den.
Do kdy se dá vzít spátky námitka? Rozhodnutí mi zatím nepřišlo, jen posudek od lékaře. Že mi vzali 2stupeň ID. Dá se s tím něco dělat.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Snížení invalidního důchodu při námitce

Podání se podle § 37 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb. posuzuje podle skutečného obsahu, takže v tomto případě bylo zřejmě jako námitka.

Zpětvzetím námitky v tuto chvíli nemůžete ničeho dosáhnout. ČSSZ nyní z moci úřední zahájí řízení, v rámci kterého dojde ke snížení invalidního důchodu z II. na I. stupeň. Proti tomuto rozhodnutí budete moci opět podat námitku.

Jak píši výše, zpětvzetím námitky snížení invalidního důchodu nezabráníte.