Proč mi přišla červená složenka místo modré?

Otázka:

Dobrý den.
Jmenuji se ***. Plně invalidní důchod pobíram již několik let a vždy v pořádku toho datum 14 v měsíci. Až nyní 6-7-8 měsíc mi byl z nedorozumění důchod na ty tři měsíce zastaven. V měsíci Srpen opět obnova což jsem čekala jako vždy svůj důchod ve výši kterou měsíčně pobíram a to přes 6.200 Kč a to 3 krát zameskane a no modrou složenku. Jenže jsem dostala pouze 12.000 Kč a ještě na červenou složenku kde bylo pouze napsáno dopatek 6-7-8- tak se nyní ptám co ti pro mě za změnu zase znamená. Budu pobírat menší důchod a nebo co vlastně znamená doplatek proč proč mi nebyl zaslán normální duchod a ve výši co jsrm neustále pobírala. Děkuji za odpověď

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Proč mi přišla červená složenka místo modré?

Doplatek důchodu v hotovosti jde vždy “červenou složenkou”. “Modrou složenkou” se vyplácí pouze pravidelné splátky důchodu. Zavedení běžné splátky (uvolnění výplaty) důchodu nějakou dobu trvá. Není o tom, že vy se rozhodnete, že si zase důchod začnete přebírat a ČSSZ je schopna výplatu důchodu ihned zavést.

Proč vám přišel nižší doplatek, než jste očekávala, nejsem schopen určit, protože nemám náhled do aplikací ČSSZ. Musíte kontaktovat vaší OSSZ, příp. ČSSZ, kde vám sdělí bližší informace. Může jít o exekuci nebo i chybu na straně ČSSZ.