Přezkoumání zdravotního stavu mám letos 22. 9.

Otázka:

Dobrý den jen se chci optat na invalidní důchod . Mám stupeň číslo 3 a přezkoumání je letos 22.9.2017 vím ,že už mne nemusí posudkoví lékař vidět . Otázka zní kdy: mne přijde vyrozumění jak to dopadlo ?

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Přezkoumání zdravotního stavu mám letos 22. 9.

Zřejmě máte na mysli rok 2018. Takto přesně dopředu (na přesné datum) kontrolní lékařská prohlídka (KLP) stanovena nikdy není. Platnost posudku o invaliditě se stanovuje na měsíce. Vámi zmiňované datum tedy určitě není datem platnosti posudku. Před provedením kontrolní lékařské prohlídky budete místně příslušnou OSSZ vyzván k doložení potřebných lékařských nálezů. Po zhodnocení zdravotního stavu budete buď ke KLP pozván, příp. může být provedena i v nepřítomnosti. Kdy to ale bude, není možné předjímat. Pokud by byl zdravotní stav posouzen v nepřítomnosti, obdržíte posudek o invaliditě během několika dní.

Otázka doplněna:

Dobrý den ano jedná se o rok 2018 dne 26.102017 jsem obdržel od posudkového lékaře posudek o invaliditě a tam je napsáno den vzniku 22.9.2017 a závěrem je napsáno Kontrolu stanovuji po roce a to je 22.9.2018 . Pokud Vás dobře chápu tak mám čekat na dopis doma a podle toho budu jednat ?

(redakčně neupravováno)

Odpověď doplněna:

Ano, čekejte na výzvu OSSZ.

Z tohoto nelze usuzovat (a není to tak), že platnost posudku o invaliditě skončí rok od data vzniku invalidity. Platnost posudku bude ve vašem případě končit v říjnu nebo listopadu 2018.