Nechci mít neodpracované dny

Otázka:

Dobrý den – mám prosbu – byl jsemf na úřadu práce a po třech týdnech jsem nastoupil do zamětnání, které mi hodně nevyhovuje. Od 1. dubna 2019 mám slíbený nástup do jiné práce. Nechci mít neodpracované dny – mohu tedy za měsíc březen zaplatit dobrovolné důchodové a zdravotní. Jak mi březen bude počítán např. 5 dní zaměstnání a zbytek dobrovolné pojištění. Co se stane, když od dubna mi práce nevyjde půjdu na UP – je mi přes 55 let a vyčerpal jsem 3 týdny podpory. Z jakého průměru se podpora bude vyplácet děkuji

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Nechci mít neodpracované dny

Úplně nerozumím dotazu, jak by vám měl být březen započítáván? Pokud budete mít pět dní zaměstnání a zbytek zaplaceno dobrovolného důchodové pojištění, bude se vám počítat pět dní zaměstnání a zbytek měsíce budete pojištěn z titulu dobrovolného důchodového pojištění. Doplácet si ale dobrovolné důchodové pojištění z důvodu vnitřní touhy nemít „neodpracované dny“, rozhodně není rozumný postup. 26 dní neevidované doby vám s velkou mírou pravděpodobnosti získanou dobu pojištění neovlivní. Pak nemá doplácení smysl.

Pokud nechcete mít „neodpracované dny“, zůstaňte v současném zaměstnání do konce března, nebo zaměstnání ukončete se přihlaste na úřad práce.

Na placení zdravotního pojištění se informujte u své zdravotní pojišťovny. Podpora v nezaměstnanosti se počítá z posledního zaměstnání.