Na posudku o invaliditě nemám uvedeno, kdy budu mít další kontrolu

Otázka:

Dobrý den, včera jsem obdržel dopis, na který jsem čekal po KLP, a je tam napsáno, že den vzniku invalidity trvá. Vzadu, jak je vždy napsáno „Stanovuji KLP za 2 roky“, tak teď tam není nic takového, ale je tam toto: „Hodnotím nadále jako středně těžké funkční postižení onemocnění bederní páteře, míru poklesu pracovní schopnosti volím ve střední taxaci položky. Vzhledem k charakteru a průběhu onemocnění stanovuji jeho kontrolu.“ Co to tedy znamená, že třeba za rok bude kontrola, ale on to uvádět nemusí? Děkuji za odpověď, vážím si toho.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Na posudku o invaliditě nemám uvedeno, kdy budu mít další kontrolu

Uvedená věta znamená, že posudkový lékař stanovil novou platnost posudku o invaliditě a i další kontrolní lékařskou prohlídku (KLP). Informace, kdy bude provedena další KLP nejenže ve vašem posudku být nemusí, dokonce tam být ani nemá. Má jít o interní informaci ČSSZ, která si KLP provede, kdy bude chtít. Obecně se ale toto moc nedodržuje – když si zavoláte na odd. LPS, které posudek vydalo, třeba vám platnost posudku řeknou.

Otázka doplněna:

Děkuji moc za vaši odpověď. Takže chápu dobře, že už nepřijde žádný jiný dopis ještě od ČSSZ? Tím pádem jsem stále uznán invalidní a až budou chtít dělat kontrolu, tak zase přijde dopis asi nejdříve za 6 měsíců, že ano? Děkuji a přeji krásný den.

(redakčně neupravováno)

Odpověď doplněna:

Pokud nedošlo ke změně stupně invalidity, žádný jiný doklad již nedostanete. Je to, jak píšete – až bude chtít ČSSZ provést KLP, tak vás opět vyzve. „Určitě“ to nebude za 6 měsíců, pravděpodobně opět za dva roky.