Může pobírat výchovné 500 Kč měsíčně na syna manžel?

Otázka:

Dobrý den. Mám dotaz. Může pobírat výchovné 500kč měsíčně na syna manžel? Jestli- že ano, jakým způsobem napsat žádost a komu? Jde to i emailem a co by v této žádosti mělo asi být? Děkuji .

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Může pobírat výchovné 500 Kč měsíčně na syna manžel?

Článek k výchovnému mám zveřejněný zde. Pobírat výchovné může i váš manžel, pokud prohlásí, že o dítě pečovat ve větším rozsahu. OSSZ po vás poté bude požadovat vyjádření k jeho prohlášení (které vám zašle). Žádost o výchovné nemůže být sepsána neformálně a musí být předložena na předepsaném tiskopise, který ČSSZ zveřejnila zde. Zaslat žádost emailem samozřejmě možné není (nikdo nemůže ověřit identitu odesílatele). Šlo by to pouze v případě vlastnictví elektronického podpisu.

Upozorňuji, že převedení výchovného na druhé rodiče (na vás) už následně nebude možné.

Otázka doplněna:

Dobrý den. Děkuji vám za rychlou odpověd. Můžete mě ještě poradit, kde tento formulář jde na moji žádost vyzvednout ? Jsem okres Brno- venkov. Děkuji moc. Na OSSZ Brno,  kam patříme nám nikdo nebere telefon a neodpovídá na emaily, aby nám poradil.

(redakčně neupravováno)

Odpověď doplněna:

Formulář je možné vytisknout na odkazu výše, případně je k vyzvednutí na jakékoliv OSSZ, kde s vámi mohou i žádost sepsat. Úřední hodiny OSSZ jsou pondělí a středa od 8 do 17 hodin.