Může mi už lékař ukončit nemocenskou, že jsem plně invalidní?

Otázka:

Dobrý den, od r. cca 2014 pobírám invalidní důchod 3. stupně a zároveň jsem zaměstnaná. Momentálně jsem v prac. neschopnosti od 8.4.2019 kvůli 3.onkologickému onemocnění, které bylo už i v r. 2013 a pak 2015. Nyní už nepobírám nemocenské dávky, ale pouze invalidní důchod. Na konci měsíce vždy musím jít k lékařce pro „Papír na peníze“, který mám pouze jako omluvenku do práce.
Nemocenskou jsem měla v r. 2019 ještě od 7.1.-1.2.2019 včetně. Chtěla bych prosím vědět, jak dlouho můžu být doma na nemocenské bez nemocenských dávek při 3.st. invalidity. Myslela jsem, že bych zkusila nastoupit do práce od 1.12.2019. Může mi už lékař ukončit nemocenskou, že jsem plně invalidní, když žádné dávky kromě 3.invalidního důchodu nepobírám?
Děkuji za odpověď.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Může mi už lékař ukončit nemocenskou, že jsem plně invalidní?

O trvání dočasné pracovní neschopnosti rozhoduje ošetřující lékař na základě posouzení zdravotního stavu. Neexistuje pevně stanovená lhůta, po které by musela být dočasná pracovní neschopnost invalidního důchodce ukončena po vyčerpání podpůrčí doby nemocenské. Pokud to ošetřují lékař uzná za vhodné, může vám „neschopenku“ ukončit – záleží na něm.