Mám v námitce proti ČSSZ používat nějaké paragrafy?

Otázka:

Dobrý den,v říjnu 2017 jsem žádala o invalidní důchod,který mi byl zamítnut z odůvodněním cituji:“hodnotím jako středně těžké omezení hybnosti v lokti s omezením funce PHK pro manipulaci a přenášení těžkých předmětů v procentním rozpětí 25%.Chci podat námitku proti rozhodnutí,protože můj stav se zhoršil čeká mě výměna loketního kloubu,pro bolesti a nenarovnání ruky,mám novou lékařskou zprávu od ortopeda,kde je vše popsáno i s termínem operace.Chci se jen zeptat jak mám tuto námitku napsat,zda používat nějaké paragrafy a zda mám přiložit novou lékařskou zprávu,nikdy jsem v takové situaci nebyla.Děkuji za odpověd a přeji krásný zbytek dne.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Mám v námitce proti ČSSZ používat nějaké paragrafy?

Jakým způsobem podat námitku proti rozhodnutí ČSSZ, vysvětluji v tomto článku. Žádné paragrafy ani odborné lékařské termíny do námitky psát nemusíte. Pokud máte k prvoinstančnímu řízení nepředložené lékařské zprávy, můžete je k námitce doložit. Stačí, když mimo základních údajů uvedete např.:

Podávám námitku proti rozhodnutí ČSSZ ze dne ……….., čj. ……………. Námitku podávám z důvodu ………………….. Navrhují přiznání invalidního důchodu.

ČSSZ formu námitky nijak nezkoumá. Samozřejmě by měla „dávat hlavu a patu“.