Po námitce mi odebrali již přiznaní invalidní důchod

Otázka:

Dobrý den,
vloni v květnu mi byl přiznám in.důchod I. stupně. Mám více diagnóza, astma středně těžké, arthrozu IV. stupně kolena a II. stupně druhého kolena a kyčlí a krizové páteře. Dále má alergii a reflux jicnu. Ležím se na psychickou diagnózu. Po operaci kolena jsem si v říjnu loňského roku požádala o II. stupně a byl mi zamítnut. Na podanou námitku mi přišla reakce, že mi byl důchod oduznán.
Prvotní mi byl schválen na trvalo.
Jak mám postupovat , když se chci proti rozhodnutí bránit. A je takový postup ze strany Čssd správný? Jakou mám šanci zvrátit toto rozhodnutí.
Zdravotní stav nemám dobrý, ale pracovat na plný úvazek už neutahnu.
Děkuji velice za odpověď.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Po námitce mi odebrali již přiznaní invalidní důchod

Zdravotní stav posuzovat nemohu. V rámci námitkového řízení může námitkový lékař rozhodnout, že předchozí posouzení bylo nadhodnoceno a následně může dojít k odejmutí již přiznaného invalidního důchodu. ČSSZ by nyní měla vydat prvoinstanční rozhodnutí, na základě kterého vám invalidní důchod odejme. Proti tomuto rozhodnutí můžete opět uplatnit námitku – o možnosti podání opravného prostředku jste informována v závěru každého rozhodnutí. Vaše šance na úspěch v této situaci vidím jako velmi malé.