Lékaři jsem vše dodala a nic se neděje. Měla bych dostat nějaké vyjádření?

Otázka:

Dobrý den, ke konci roku mi končí částečný invalidni důchod, byla jsem požádána o dodání všech mých lékařských zpráv na přezkoumání. To jsem učinila, ale do dnes nevím zda důchod bude pokračovat nebo zda ne. Měla bych dostat nějaké vyjádření? U obvodního lékaře jsem byla začátkem listopadu, předala jsem mu vše potřebné a on se mnou vše sepsal. Děkuji za odpověď.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Lékaři jsem vše dodala a nic se neděje. Měla bych dostat nějaké vyjádření?

Ano, po posouzení zdravotního stavu obdržíte posudek o invaliditě s výsledkem posouzení a pokud by došlo i ke změně stupně invalidity, tak následně rozhodnutí o zvýšení / snížení / odejmutí invalidního důchodu. Délka posouzení se na jednotlivých OSSZ liší podle vytíženosti posudkových lékařů. Nyní musíte vyčkat.

Jen vás upřesním, že na konci roku vám nekončí částečný invalidní důchod. Předně částečné invalidní důchody již deset let neexistují a koncem roku vám může leda končit platnost posudku o invaliditě. Invalidní důchod je možné odebrat až po posouzení zdravotního stavu na základě vydaného rozhodnutí. Do té doby se invalidní důchod dále vyplácí.