Měla jsem mít kontrolu, ale z OSSZ mě zatím nekontaktovali

Otázka:

Dobrý den,
měla bych na Vás dotaz. Dne 4.3.2015 jsem byla na posouzení zdravotního stavu a byl mi přiznán invalidní důchod 3. stupně na 1,5 roku (uvedeno v posudku). 4.3.2016 platnost posudku skončila, ale mně stále nepřišel žádný dopis z OSSZ. Nevím jak mám postupovat, zda odeslali tiskopisy praktickému lékaři a mě o tom neinformovali. Problém je ten, že se léčím u odborného lékaře (psychiatra) a praktický lékař nemá informace o mém aktuálním zdravotním stavu. Informují se tedy i u tohoto specialisty? Myslela jsem, že to bude jako u žádosti o invalidní důchod, kdy mi přišel z OSSZ dopis, že poslali tiskopisy praktickému lékaři a tím pádem jsem mohla jednat a požádat specialistu o podrobnou zprávu. Nyní ale nevím nic a nevím jak postupovat. Moc Vám děkuji za odpověď.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Měla jsem mít kontrolu, ale z OSSZ mě zatím nekontaktovali

Nejjednodušší by bylo kontaktovat vaší OSSZ s dotazem, zda nyní neprobíhá kontrolní lékařská prohlídka a především, zda máte v evidenci ČSSZ uvedenu správnou adresu, na kterou se mají zasílat potřebné doklady (to bývá nejčastější kámen úrazu v těchto situacích). Na OSSZ vám sdělí, za kontrola probíhá a příp. zda je potřeba doložit nějaké lékařské nálezy.

Pokud máte na ČSSZ nahlášenu správnou adresu, je věcí ČSSZ, kdy si kontrolu zdravotního stavu vyžádá. Do té doby vám bude stále chodit invalidní důchod.