Jak se dozvím den splatnosti invalidního důchodu?

Otázka:

Dobrý den, když moje partnerka obdržela v r.2015 od ČSSZ rozhodnutí o přiznání ID, na konci bylo v rozhodnutí uvedeno „O vyúčtování bude účastník řízení informován zvláštním oznámením“ a zároveň s rozhodnutím o přiznání ID obdržela Oznámení o výplatě důchodu (den výplaty a výše), vystaveno stejného data.
Nyní jsem před týdnem obdržel také od ČSSZ rozhodnutí o přiznání ID ale v tomto byla již věta s dovětkem nebo poštovní poukázkou „O vyúčtování bude účastník řízení informován zvláštním oznámením nebo poštovní poukázkou“, ale Oznámení o výplatě důchodu mi žádné nepřišlo a pro platby důchodu mám sjednáno na bankovní účet, nikoliv složenkou. ID mi byl přiznán od 2.10.2022.
Jak se tedy dozvím den splatnosti ID? Děkuji

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Jak se dozvím den splatnosti invalidního důchodu?

Pokud jste požádal o výplatu důchodu na bankovní účet, obdržíte ještě oznámení o výplatě důchodu, které vám bude zasláno jako obyčejný dopis. Toto oznámení může přijít i za více než týden od obdržení rozhodnutí o důchodu.

Datum splatnosti lze vyvodit i ze zaslaného doplatku, u kterého ve zprávě pro příjemce vidíte, za jaké období je zasílán. Pokud jde např. doplatek do 19. října, splatnost bude stanovena na 20. dne v měsíci.