Blikne ČSSZ, že má dotyčný ID 3. stupně a pracuje na celý úvazek?

Otázka:

Dobrý den,mám ID3.stupně přiznaný od roku brezna 2010.Nejdříve tam bylo napsano,že nemohu pracovat ani za zcela mimoradnych podminek.Odvolali jsme se,protoze jsme chteli,abych mohla pracovat i za zcela mimoradnych podminek.Vyhoveli,ale posudkovy lekar tam napsal,ze nesouhlasi s prvnim posudkem v jedne veci,aby nebyla stanovena dalsi konotrola a ze ji stanovuje na cerven 2011.Nic mene uz je tok 2023 a ani jednou jsem nebyla na lek.kontrole.Je tedy mozne,ze se na lek.kontrolu,ktera byla stanovena v druhem posudku zapomnelo,ci prehlidlo a bralo se vyjadreni lekare z toho prvniho posudku? A pokud me nikdo nezval uz 13 let na prezkoumani,mam povazovat,ze muj ID je trvale priznany? Pokud me tak vedou,tak je mozne,ze jednou za cas CSSZ se prohrabe duchody co jsou priznany na na furt a jen tak namatkove(zdlouhe chvile) si nekoho pozvou po 15 letech,co kdyby se najednou uzdravil? A pokud by se mi nahodou stav zlepsi,ze bych zacala treba pracovat na uvazek 0.7 nebo cely,tak CSSZ o tom dostane echo a je tedy moznost,ze me i po 13ti letech priznaneho ID bez jedine kontroly vyzvou ke kontrole?To me zajima asi nejvic,zda jim v PC blikne,ze dotycny ma ID 3.stupne a pracuje na cely uvazek a ze by bylo dobre ho pozvat k prezkumu.Dekuji

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Blikne ČSSZ, že má dotyčný ID 3. stupně a pracuje na celý úvazek?

Ano, podle toho, jak situaci popisujete to vypadá, že poté co byla v rámci námitkového řízení stanovena jiná platnost posudku, nebyla tato změna zanesena do systému ČSSZ a ke kontrole proto nedošlo.

To, zda je invalidní důchod přiznán trvale, nebo je naplánována kontrolní lékařská prohlídka (KLP), je interní informací ČSSZ. Věřte tomu, že na ČSSZ nikdo nic takového „z dlouhé chvíle“ nedělá. KLP si ale ČSSZ může provést, kdy bude chtít.

Žádné „bliknutí“ o tom, že poživatel invalidního důchodu vykonává výdělečnou činnost, v aplikační podpoře ČSSZ neexistuje.