Zvýšili mi stupeň invalidity. Mám si žádat o prodloužení podpůrčí doby nemocenské?

Otázka:

Dobrý den,dne 28.7 mi byl zvýšen invalidní důchod z 1 na 2. Jsem v PN,takže mi lékař asi musí ukončit neschopnost do 30 dnů,pak bych měla se vrátit do práce,ale zřejmě mě čeká výpověď,pracují na poště,kde se již hodně propouštělo,mám počkat na výpověď od zaměstnavatele nebo mám dát výpověď sama ze zdravotních důvodů?má podpůrci doba konci k 29.9,mohu znova na pracovní neschopnost na jinou diagnózu,když nejsem stále v pořádku,nebo jde ještě neschopnost prodloužit?děkuji za odpoved

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Zvýšili mi stupeň invalidity. Mám si žádat o prodloužení podpůrčí doby nemocenské?

Zda máte skončit zaměstnání výpovědí, nebo čekat na výpověď zaměstnavatele, je vaše rozhodnutí v pracovně právním vztahu. V tom vám nemohu radit.

Využít postup s jinou diagnózou není v tomto případě možné, z důvodů popsaných v této odpovědi. Mohla byste se ale vrátit do zaměstnání a poté začít znovu marodit (pokud vás ošetřující lékař nechá).

O prodloužení podpůrčí doby nemocenské sice požádat můžete, ale vzhledem k tomu, že vám byl zvýšen stupeň invalidity, jsou vaše šance na prodloužení podpůrčí doby velmi malé.