Zasílání důchodu na účet

Otázka:

Dobrý den,
měl bych na vás následující dotaz k zasílání důchodu na účet: Jsem už pět let ve starobním důchodu a celou dobu ho pobírám na poštu. To se mi přestává líbit, protože je tam pořád moc lidí a nechce se mi tam stát ta šílená fronta. Uvažoval jsem, že bych si založil bankovní účet a nechal si důchod zasílat tam. Je to možné, když nyní beru důchod na poštu? Existuje nějaký formulář na zasílání důchodu na účet? Kam mám žádost o zasílání důchodu na účet poslat, aby mi byl důchod zasílán tímto způsobem? Děkuji za odpověď a přeji mnoho zdaru.

Odpověď:

Zasílání důchodu na účet

Změně způsobu zasílání důchodu na účet se věnujeme v tomto článku. V odkazovaném článku naleznete nejenom všechny potřebné informace, ale můžete si také stáhnout formuláře žádosti k zasílání důchodu na váš nový bankovní účet.

Přestože již svůj starobní důchod pobíráte několik let v hotovosti na poštu, je pochopitelně možné zažádat o změnu způsobu výplaty důchodu na účet. Je však třeba počítat s tím, že Česká správa sociálního zabezpečení neprovede změnu ihned od následující splátky důchodu, ale většinou od druhé splátky důchodu po doručení formuláře žádosti. Žádost o zařízení výplaty důchodu poukazem na účet musí být na přední straně potvrzena bankou, u které máte svůj nový účet. Na zadní straně formuláře se nezapomeňte podepsat.

Podepsanou a bankou ověřenou žádost můžete doručit na vaši okresní správu sociálního zabezpečení nebo zaslat ČSSZ na adresu:
Česká správa sociálního zabezpečení
Křížová 25
225 08 Praha 5