Důchod na poštu a odjezd do lázní

Otázka:

Dobrý den,chci se zeptat,tatka pobírá důchod od m.v,chodí mu složenka,ted si založil účet u pošty,jde o to,že než mu na účet naběhne důchod,tak to bude asi trvat,ale jede do lázní 9.6 ,složenka mu chodí 10 dne v měsíci,tak že nebude doma,když si důchod na poště nevyzvedne,jak dlouho tam může ležet?nebo se ta složenka k Vám vrátí a vy mu to potom na účet pošlete?děkuji za info dcera.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Důchod na poštu a odjezd do lázní

V první řádě musím na pravou míru toto: mně se žádná složenka nevrátí – já nemám nic společného s ČSSZ natož z Ministerstvem vnitra.

Důchod vyplácený v hotovosti poštou zůstává na poště až do třetí nevyzvednuté splátky důchodu, kdy pokud ani tato není vyzvednuta, jsou tyto tři důchody zaslány zpět a dochází k zastavení výplaty důchodu až do doby, kdy se důchodce znovu nepřihlásí – takto to platí u civilních důchodů, předpokládám, že to bude platit i u důchodů jiných plátců.

Pokud by byl důchod zaslán zpět dříve, plátce důchodu ho poté zašle na doložený účet, na který by v té době již směřovala pravidelná výplata důchodu.

Řešením ve vaší situaci by také mohla být domluva na poště, která by důchod přeposlala na poštu, v jejíž blízkosti se bude váš otec zdržovat.