Archiv pro štítek: žádost o vdovský důchod

Jak mám postupovat, abych správně požádala o vdovský důchod?

Otázka: Dobrý den, v loňském roce jsem dovršila 65 let. Do té doby jsem pobírala plný invalidní důchod, který automaticky přešel do starobního důchodu. Můj manžel, pobíral starobní důchod. Dne 30. 12, 2019 můj manžel zemřel. Chtěla bych vědět, jaká bude výše mého vdovského důchodu. Také se chci informovat, jak mám postupovat, abych správně o Celý dotaz a odpověď »

Kde žádat o vdovský důchod po vojákovi?

Otázka: Dobrý den. Zemřel mi tatínek ( ročník 1928). Býval voják z povolání a proto pobíral vojenský důchod. Kam máme nahlásit jeho úmrtí aby pozastavili výplatu důchodu? Nebo se o to postará matrika? A kde má maminka po vydání úmrtního listu žádat o vdovský důchod? Předem děkuji za odpověď. (redakčně neupravováno) Odpověď: Kde žádat o Celý dotaz a odpověď »

Co je třeba doložit za dokumenty při vyřizování vdovského důchodu v zastoupení synem?

Otázka: Dobrý den, Dne 10.5.2018 zemřel mé matce manžel (věk 86 let). Maminka (81 roků) leží na LDN a je nechodící. Co je třeba doložit za dokumenty při vyřizování vdovského důchodu v zastoupení jejím synem? Předem děkuji za Vaši odpověď. (redakčně neupravováno) Odpověď: Co je třeba doložit za dokumenty při vyřizování vdovského důchodu v zastoupení Celý dotaz a odpověď »

K žádosti o důchod mohu mít kopie rodných listů dětí?

Otázka: Dobrý den, k žádosti o důchod mohu mít kopie rodných listů dětí? Děkuji (redakčně neupravováno) Odpověď: K žádosti o důchod mohu mít kopie rodných listů dětí? Všechny doklady předkládané při sepisování žádosti o důchod musejí originály, příp. úředně ověřené kopie – § 84 zákona č. 582/1991 Sb.

Může OSSZ odmítnout sepsání žádosti o důchod?

Otázka: Dobrý den. Při snaze o žádost o invalidní důchod nebyla žádost sepsána, protože nemám doloženy asi 2 roky evidence na ČSSZ (asi před 20 lety). Je mi 47 a pojištění let a pojištění platím min, posledních 15 let. Bylo odmítnutí sepsání mé žádosti na ČSSZ oprávněné? Děkuji (redakčně neupravováno) Odpověď: Může OSSZ odmítnout sepsání Celý dotaz a odpověď »

V občance nemám uveden stav “vdaná”. Bude to u žádosti o vdovský důchod činit problémy?

Otázka: V občanském průkazu nemám uveden stav, že jsem vdaná. Je možné, že pro žádost o vdovský důchod by mi to mohlo činit problémy? (redakčně neupravováno) Odpověď: V občance nemám uveden stav “vdaná”. Bude to u žádosti o vdovský důchod činit problémy? Sňatek se při podávání žádosti o vdovský důchod prokazuje oddacím listem. Pokud bychom Celý dotaz a odpověď »