Potvrzení o studiu a uvolnění výplaty sirotčího důchodu

Otázka:

Dobrý den, pobírám sirotčí důchod a nastupuji znovu do prvního ročníku na stejné vysoké škole a do stejného oboru jako jsem byl dosud. O statut studenta příjdu ve stejný den jako je zápis. Od ČSSZ mi přišel dopis s žádostí o *Potvrzení o soustavné přípravě dítěte na budoucí povolání*, který jsem vyplnil s aktuálními informacemi (posunutý datum předpokládaného ukončení a ročník) a nechal si vše potvrdit od školy. Rád bych se zeptal, jestli je potřeba dodat ještě nějaký dokument např. dodatečné potvrzení o studiu vydané školou nebo jestli je potřeba písemně oznámit ČSSZ o “změně” vysoké školy pokud jsem už vše doplnil do žádosti. Dále by mě zajímalo, jak dlouho tento proces trvá (za zaří mi byl zrušen důchod, jelikož jsem nedodal potvrzení včas) a jestli mi příjde ještě nějaka rekapitulace či potvrzení. Předem děkuji za odpověď.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Potvrzení o studiu a uvolnění výplaty sirotčího důchodu

Pokud bylo řádně vyplněno potvrzení, které vám ČSSZ zaslala, není třeba žádné další potvrzení zasílat. Na základě tohoto potvrzení vám ČSSZ uvolní výplatu sirotčího důchodu. V případě nesrovnalostí by vás z ČSSZ kontaktovali.

O uvolnění výplaty sirotčího důchodu budete vyrozuměn rozhodnutím ČSSZ, které vám bude zasláno doporučeně do vlastních rukou do cca dvou až tří měsíců.