Posílání důchodu na účet

Otázka:

Dobrý den,
jsem v invalidním důchodu a důchod mi posílají na účet. Kvůli vysokým poplatkům jsem si teď změnila banku a chci zařídit posílání důchodu na účet v této nové bance. Jak se mám dál zařídit, když potřebuju zrušit zasílání svého invalidního důchodu do jedné banka a zařídit posílání toho stejného důchodu na nový účet? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď:

Posílání důchodu na účet

Tomuto tématu se věnuji v článku o změně způsobu výplaty důchodu (doporučuji vám si ho přečíst). Pokud již důchodce (a je jedno, zda jde o poživatele starobního invalidního nebo jiného důchodu) důchod na účet pobírá a nyní žádá o posílání důchodu na účet jiný, je třeba České správě sociálního zabezpečení doložit tiskopis Žádost o zařízení výplaty důchodu na účet – majitel účtu nebo Žádost o zařízení výplaty důchodu poukazem na účet manžela (manželky) – důchod není v obecné rovině možné zasílat na účet jiné osoby, než příjemce důchodu nebo manžela či manželky důchodce, vyberte si tedy správný formulář. Vyplněný tiskopis vám musí na přední straně potvrdit banka, u které máte vedený účet, na něž chcete důchod nově zasílat. Vzadu si nezapomeňte tiskopis podepsat (příp. i manželka). Změnu ČSSZ provede nejčastěji od druhé splátky důchodu po doručení žádosti.

Žádat samostatně o zrušení výplaty důchodu na starý účet není nutné, výše uvedeným postupem zajistíte posílání důchodu na nový účet a ČSSZ automaticky zruší výplatu na starý účet.