Počítá se do podpůrčí doby nemocenské i předchozí neschopenka?

Otázka:

Dobrý večer,
loni jsem marodila od března asi do 20.5., následně od 10.7. do konce roku a ještě pořád jsem v neschopnosti, budu žádat o invalidní důchod, nevím ale jak dlouho mohu být ještě na neschopence, jestli se počátek počítá už od toho března nebo kaž od července. Vím jen, že mohu být v neschopnosti 380 dní,
Děkuji za vysvětlení

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Počítá se do podpůrčí doby nemocenské i předchozí neschopenka?

Ano, do podpůrčí doby nemocenské se vám bude započítávat i doba pobírání nemocenské z předchozí dočasné pracovní neschopnosti, neboť mezi těmito “neschopenkami” neuplynulo více než 190 dní – § 26 odst. 2 zákona č. 187/2006 Sb.

Kdy vám končí podpůrčí doba vám sdělí na OSSZ, která vám nemocenskou vyplácí.