Chci žádat o zvýšení invalidního důchodu a přišla mi pozvánka ke kontrole. Co mám dělat?

Otázka:

Dobrý den, v říjnu jsem chtěla zažádat z 2. stupně invalidního důchodu na 3. stupeň. Jelikož jsem byla po operaci kolena a nemohla chodit, musela jsem to odložit. Mezitím mi došlo na leden přezkoumání důchodu a nyní nevím, jak pokračovat dál? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Chci žádat o zvýšení invalidního důchodu a přišla mi pozvánka ke kontrole. Co mám dělat?

Nyní se budete muset podrobit kontrolní lékařské prohlídce, ke které jste byla ze strany České správy sociálního zabezpečení vyzvána. Žádost o změnu výše invalidního důchodu, což je přesný název žádosti o zvýšení důchodu, je kontrolní lékařská prohlídka vyvolaná ze strany důchodce. Jde tedy o naprosto totožnou kontrolu zdravotního stavu, kterou budete muset nyní podstoupit na základě výzvy České správy sociálního zabezpečení.

O zvýšení důchodu tedy nyní nemá cenu žádat, posudkový lékař váš zdravotní stav prověří a určí jakému stupni invalidního důchodu odpovídá –  invalidní důchod může být zvýšen, ponechán na stejném stupni, snížen nebo odebrán. Vše závisí na zhodnocení zdravotního stavu posudkovým lékařem, stejně jako by to bylo v případě, že byste si o zvýšení invalidního důchodu požádala sama.