Nová neschopenka prý bude stornovaná. Jsem již bez podpůrčí doby

Otázka:

Dobrý den, moc Vás zdravím a mám takový problém. 16.3.2022 mi paní doktorka ukončila PN, tak jak je tomu podle zákona do 30.dnu od posudku o invalidnim důchodu 1 stupně. Novou neschopenku mi vystavila hned 17.3.2022. Dnes mi volali ze zaměstnání, že už jsem od 17.3.praceschopna a musím nastoupit a absolvovat prohlídku u závodního lékaře. Nová neschopenka pry bude stornovana. Jsem již bez podpůrčí doby. Co mohu prosím dělat v této sutuaci? Mssz kontaktovala i paní doktorku. Ta si s tim také neví rady.
Moc děkuji za radu

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Nová neschopenka prý bude stornovaná. Jsem již bez podpůrčí doby

Pokud bude nově vystavená neschopenka stornována, tak skutečně musíte nastoupit zpět do zaměstnání, kde vás zaměstnavatel může poslat na prohlídku k „závodnímu lékaři“. Je možné, že poté nebudete dále moci vykonávat současné zaměstnání a obdržíte od zaměstnavatele výpověď. Poté je vhodné se přihlásit na úřad práce a pokusit se najít vhodné zaměstnání.

Žádný zvláštní recept na řešení této situace neexistuje – z důvodu poklesu pracovní schopnosti jste byla uznána invalidní, není důvod situaci dále řešit dočasnou pracovní neschopností.