Musím po přiznání invalidního důchodu ukončit nemocenskou?

Otázka:

Dobrý den. Musí být ukončená pracovní neschopnost, když mi byl přiznán invalidní důchod 3. stupně? Jak pak to je dál, když jsem stále zaměstnaná a nemůžu nastoupit do práce, protože jdu na operaci? Když bude ukončena neschopnost a já nenastoupím ze zdravotních důvodu do práce tak vzniknou ačka. Výpověď nechci podávat, protože mám na půl roku invalidní důchod, když budu po uplynutí doby zdravá tak se můžu vrátit do práce. Jak mám postupovat? Děkuji.

Odpověď:

Musím po přiznání invalidního důchodu ukončit nemocenskou?

Vaše dočasná pracovní neschopnost musí být ukončena 30 dnem ode dne jednání, na kterém vám byl přiznán invalidní důchod, příp. může být ukončena dříve, pokud vám dříve končí jednoroční podpůrčí doba. Po ukončení musíte nastoupit do zaměstnání nebo se můžete se zaměstnavatelem dohodnou na ukončení pracovního poměru. Pokud nenastoupíte, může vás zaměstnavatel propustit. Na toto vám již bylo odpovídáno a žádné jiné možnosti nejsou.

Pokud máte ještě jít na operaci, tak váš zdravotní stav zjevně není stabilizovaný a neměla jste si žádat o invalidní důchod, ale o prodloužení nemocenských dávek (to už teď není možné).