Jak to bude s vyplácením nemocenských dávek po podání žádosti o invalidní důchod?

Otázka:

Dne 13.9.2017 se mi stal pracovní úraz Amputovala jsem si část palce na levé ruce Dosud jsem v pracovní neschopnosti 27.9.2017 mi skončila podpůrčí doba proto jsem žádala o prodloužení a stále pobírám nemocenské dávky Jsem po plastické operaci a podstupuji rehabilitace Kdy mohu požádat o invalidní důchod Až po ukončení pracovní neschopnosti nebo už nyní a jak to bude s vyplácením nemocenských dávek po podání žádosti

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Jak to bude s vyplácením nemocenských dávek po podání žádosti o invalidní důchod?

Základní informace o invalidním důchodu a žádosti o invalidní důchod naleznete v tomto článku. V článku je mimo jiné uvedeno:

Kdy žádat o invalidní důchod 1. nebo 2. stupně?
Žádost o invalidní důchod není podmíněna trváním dočasné pracovní neschopnosti – nemusíte být “na neschopence”. Žadatel o invalidní důchod může být jak zaměstnaný tak v evidenci úřadu práce. O invalidní důchod si tedy může požádat každý, kdo to uzná za vhodné. Zde naleznete další podrobnosti k žádosti o invalidní důchod.

Nemocenské můžete pobírat i po uplatnění žádosti o invalidní důchod, nejdéle však do konce (prodloužené) podpůrčí doby, ale max. 30 dní ode dne jednání na lékařské posudkové službě, na kterém budete uznána invalidní – § 59 odst. 2 zákona č. 187/2006 Sb.