Jak se počítá výše příjmů pro výpočet důchodu u členů bývalých JZD?

Otázka:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak se počítá výše příjmů pro výpočet důchodu u členů bývalých JZD (zemědělských družstev), kdy se členům uváděl příjem pouze v čisté mzdě.
Jaké částky uvádět do kalkulaček pro informativní výpočet důchodu. Jedná se zejména o léta 1986 – 1990.
Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Jak se počítá výše příjmů pro výpočet důchodu u členů bývalých JZD?

Nejsem si vědom toho, že by se na evidenční listy důchodového zabezpečení (ELDZ) členů JZD v minulosti uváděl v čisté mzdě – § 11 odst. 1 písm. c) vyhlášky č. 149/1988 Sb. Na ELDZ se vždy uváděla hrubá mzda a s tou i ČSSZ při výpočtu důchodu počítá – částka, která je uvedeno na IOLDP, bude i zhodnocena při výpočtu důchodu.

Jediný rozdíl mezi od “běžných” ELDZ byl v nutnosti uvádět počet stanovených a opracovaných jednotek.