ČSSZ mi neuznala čtyři odpracované roky doložené svědeckými prohlášeními

Otázka:

PSSZustredi Krizova 25 zamitla zadost o predc.duchod a neuznala 4odpr.roky i kdyz jsem na tuto dobu pracoval u zamestnavatele , ktery platil zdrav.poj. , ale socialni prestal platit.Prac.sml.a ukonceni nebylo uznano,ikdyz UP hned pote vyplacel podporu v nezamestnanosti.Mam 2 svedky ale jeden je neprimy.PSSZ Trojska kontr.oddel.napsalo,ze ,,Je nesporne ze jste v techto letech u firmy pracoval . . “ bylo po me pozadovano 1/ vymer.zakl. , zapoct.listy, vyplatni pasky . . . toto nemam.Postaci soudu moje vyse uvedene udaje k uznani techto let ? . . . Dle meho nazoru jde o dolozenou dobu a mel by sem spadat Zakon o duch.poj. c. 155 §16 odst.4 dekuji

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

ČSSZ mi neuznala čtyři odpracované roky doložené svědeckými prohlášeními

Já samozřejmě nemohu předjímat rozhodnutí soudu v této věci. ČSSZ jistě musela mít důvod, aby svědecká prohlášení nepovažovala jako důvěryhodná a dobu pojištění vám nezhodnotila.

§ 16 odst. 4 písm. c) zákona č. 155/1995 Sb. vůbec neřeší to, zda se vám má nějaká doba zhodnotit, ale pouze zajišťuje, že v případě, že je doložená doba (což u vás nebyla) a nelze zjistit vyměřovací základy (výdělky), zhodnotí se místo nich vyloučená doba, aby nedocházel ke zhoršování průměru.