ČSOB chce předdůchod vyplácet pouze na celé roky

Otázka:

Dobrý den, dnes jsem si byla vyřídit žádost o předdůchod v ČSOB, do důchodu mám 3 a půl roku a chtěla jsem pobírat 41 splátek až do měsíce odchodu do řádného důchodu. Tato banka však po mně požaduje pouze splátky na celé roky – tj. 36 splátek nebo 48 splátek. Mám našetřeno cca na 40 splátek a nevím, proč si nemůžu určit sama, kolik měsíců chci pobírat předdůchod, když jiné podmínky splňuji. Děkuji za odpověď.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

ČSOB chce předdůchod vyplácet pouze na celé roky

Jste už třetí klientkou ČSOB, která se na mě s tímto problémem obrací. Informace, kterou zřejmě na některých pobočkách v této věci sdělují, je chybná – samozřejmě můžete pobírat předdůchod po měsících a nemusí být vyplácen na celé roky.

První tazatelka mi napsala:

„Dobrý den,
psala jsem si dotaz na hlavní banku čsob a měl jste pravdu, opravdu lze předdůchod vyplácet i 39 měsíců, takže jsem měla smůlu, že nějaký ten poradce šíří nesprávné informace.
Děkuji moc za rady a přeji hezký den“

Druhý tazatel mi nakonec napsal:

„Hezký den, vážený pane Maříku,
jen Vás chci informovat, že jsem poslal stížnost čsob ombudsmanovi a také na centrálu čsob podle Vaší rady, během dvou dnů jsem dostal tuto zprávu:

Příjemný den, pane ***,
Nesu dobré zprávy.
Dnes mi potvrdili na 100% že máte pravdu.
Předdůchod půjde vyplatit na 50 měsíců tak jak potřebujete. Stačí jen doplnit peníze ale to Vy víte
S pozdravem“

Pokud vám tedy nebudou chtít na pobočce vyhovět, obraťte se na centrálu ČSOB, příp. na jejího ombudsmana. Předdůchod určitě není nutné vyplácet po celých letech.