Aktuálně je výše mého důchodu 6045 Kč. Jde s touto skutečností něco dělat?

Otázka:

Aktuálně je výše mého důchodu 6045 Kč. Jde s touto skutečností něco dělat?
Otázka:
Dobrý den,
jsem invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně. Aktuálně je výše mého důchodu 6045 Kč. Jde s touto skutečností něco dělat?
Má situace je následující.
Je mi 48 let mám odpracovaných 8 let . V roce 2016 jsem vlivem zdravotních problémů v témže roce mi byla přiznána invalidita 3. stupně. Od té doby jsem rovněž začal pobírat invalidní důchod. Dále pobírám příspěvek na mobilitu a příspěvek na péči. Z roku 2005 do 2009 jsem pracoval na dohodu o provedení práce. A z roku 2010 na normální pracovní smlouvy do roku 2016.
Za případnou odpověď či radu mnohokrát děkuji.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Aktuálně je výše mého důchodu 6045 Kč. Jde s touto skutečností něco dělat?

Výše invalidního důchodu se odvíjí od vyměřovacích základů a dob pojištění získaných před přiznáním invalidního důchodu. Pokud jste do svých 43 let (před pěti lety) získal pouhých 8 let pojištění, obávám se, že neexistuje způsob, jakým zásadnějším způsobem docílit zvýšení invalidního důchodu. Obecně bych doporučil zkontrolovat osobní list důchodového pojištění, který byl součástí rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu, zda jsou na něm uvedeny všechny doby pojištění (především zaměstnání), které jste získal.

Otázka doplněna:

Dobrý den.
Moc krát děkuji za odpověď.
Chci se zeptat. Mám 11 let opracování v Bulharsku.Jestli to dobu z Bulharska se nedá sloučit ?
Děkuji za odpověď.

(redakčně neupravováno)

Odpověď doplněna:

Jaký principy se využívají, pokud důchodce získal dobu pojištění v zahraničí, vysvětluji v tomto článku. Česko namůže převzít dobu pojištění, která byla získána v jiné členské zemi EU. Za tuto dobu vám může důchod vyplácet Bulharsko.