Zrušili mi místo v době nemoci. Mám nárok na odstupné?

Otázka:

Dobrý den. Byla jsem rok v pracovní neschopnosti a byl mi přiznán invalidní důchod 1. stupně. V době mé neschopnosti (k 28.2.2015) zaměstnavatel zrušil sklad, ve kterém jsem pracovala a všichni mí kolegové dostali výpověď s tříměsíčním odstupným. Práce, kterou jsem vykonávala, nebyla těžká a mohla bych ji dělat dál. Potřebovala bych vědět, jestli mám nárok na stejné podmínky výpovědi jako moji bývalí kolegové. Má na to nějaký vliv moje přiznaná invalidita? Může mi zaměstnavatel dát výpověď dohodou? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:

Zrušili mi místo v době nemoci. Mám nárok na odstupné?

Pokud váš zaměstnavatel zrušil pozici, na které jste byla zaměstnána, předpokládám, že po ukončení dočasné pracovní neschopnosti, dostanete výpověď stejně jako vaši kolegové. Podmínky (předpokládám, že se ptáte především na odstupné) budete mít stejné, invalidní důchod v tomto směru nic neovlivní.

Nic jako “výpověď dohodou” neexistuje. Jedná se o ukončení pracovního poměru dohodou – tímto způsobem pracovní poměr také můžete ukončit. Podmínky je však třeba dojednat v této dohodě.