Z čeho se mi vypočítával invalidní důchod, když mi chybí 77 dní v r. 1986?

Otázka:

Dobrý den, jsem žena nar.1958 a dvě děti , mám nárok na starobní důchod od 3/2019. Z inf, listu jsem zjistila, že mě chybí 77dní z r. 1986. Od r. 2007 jsem v inval. důchodu 2 st. Zajímalo by mě, z čeho se mě tento vypočítával, již tehdy se muselo zjistit, že těch 77 dní chybí.Moc děkuji za Váš názor, popřípadě o pomoc, jak postupovat dále v dohledání potřebných podkladů

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Z čeho se mi vypočítával invalidní důchod, když mi chybí 77 dní v r. 1986?

Tuto dobu si nekontrolujte na IOLDP (informativním osobním listu důchodového pojištění), ale zkontrolujte si ji na osobní listu důchodového pojištění, který jste obdržela jako součást rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu – už v roce 2007 jste z něj mohla zjistit, že vám uvedená doba chybí (pokud tomu tak opravdu je). Na IOLDP mohou chybět např. doby péče o dítě, které byly ale při výpočtu invalidního důchodu zhodnoceny.

Ne zcela rozumím vašemu dotazu: „Z čeho se mně tento vypočítával?“ Invalidní důchod se vám počítal ze získaných dob pojištění, vyměřovacích základů (výdělků) od roku 1986 a dopočtené doby. Chybějících 77 dní na tomto nic nemění a velmi pravděpodobně ani výpočet důchodu zásadním způsobem neovlivní.

Další postup je závislý na tom, to jakou dobu šlo (co jste dělala).