Soud rozhodl nepravost výpovědi a zaměstnavatel mi vrátil mzdu za 8 měsíců

Otázka:

Dobrý den, jsem po pracovním úrazu. Po dvou operacích jsem nastoupila do zaměstnání. Hned druhý den jsem dostala výpověď pro obecnou chorobu. Soud rozhodl nepravost výpovědi a zaměstnavatel mi vrátil mzdu za 8 měsíců a opět jsem byla zaměstnána. Také pojišťovna mi vyplácela doplatek do sto procent mzdy .Na OSSZ jsem si dala vyjet odpracované roky a zjistila že vratka mzdy tam není evidována. Bylo mi řečeno, že je moje podklady nezajímají, že mají vše v pořádku.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Soud rozhodl nepravost výpovědi a zaměstnavatel mi vrátil mzdu za 8 měsíců

Pokud organizace, se kterou jste se soudila o neplatné skončení pracovního poměru, stále existuje, musí vyhotovit evidenční list/y důchodového pojištění (ELDP, příp. opravně ELDP) a ty zaslat České správě sociálního zabezpečení. Tak se tyto údaje dostanou do evidence ČSSZ a vy je uvidíte na IOLDP.

Otázka doplněna:

Zaměstnavatel stále funguje. Po ukončení zaměstnání dohodou vyhotovil evidenční listy důchodového pojištění , ale s úplně jinou částkou než byla částka příjmu. Úplné příjmy jsou jen v podkladech pro pro finanční úřad a pojišťovny.

(redakčně neupravováno)

Odpověď doplněna:

V tom případě má zaměstnavatel vyhotovit opravné ELDP. Pokud nebude chtít, obraťte se na OSSZ, která ho k tomu vyzve – neexistuje, aby řekli, že „je to nezajímá“.