Přerušení řízení o prodloužení nemocenské po dobu námitky

Otázka:

Dobrý den, mám uznanou nemoc z povolání, dne 20.8.2019 mi skončila podpůrčí doba ND, zažádáno o inv.důchod, důchod mi přiznán nebyl, podala jsem námitku, zažádáno i o prodloužení podpůrčí boby ND,zatím čekám na rozhodnutí a dnes jsem se dozvěděla 17.10., že mi byla prodloužena podpůrčí doba pouze do 22.9., volala mi lékařka, mě žádné vyjádření o prodloužení době ND do 22.9.nepřišlo, ale přišlo mi 30.9., že se přerušuje řízení o podpůrčí době do doby ukončení námitky na ID, jak je možné, že mi ukončili podpůrčí dobu 22.9., když mi 30.9. přišel dopis, že se řízení přerušuje?? Co mám teď dělat, když ze zdravotních důvodů se vrátit do práce nemohu, podstupuji intenzivní rehabilitace až do 17.12.2019, děkuji za odpověď

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Přerušení řízení o prodloužení nemocenské po dobu námitky

Postup, kdy se řízení o prodloužení podpůrčí doby nemocenských dávek přerušuje do doby rozhodnutí o námitce, nepovažuji za správné. Jedná se o dvě odlišná řízení a posudkový lékař by se neměl alibisticky schovávat za námitkového lékaře, ale z doložení zdravotnické dokumentace rozhodnout. Doporučuji se proti usnesení odvolat.

Nyní si nenechávejte ukončit neschopenku a vyčkejte, jak uvedené dopadne. Vzhledem k nejistotě, jak bude zdravotní stav posouzen, se nic jiného dělat nedá.