Ovlivní posouzení zdravotního stavu, když se odhlásím z úřadu práce?

Otázka:

Dobrý den, pobírám inv. důchod 1. stupně, 35% na psychiatrickou diagnozu f 60.8 (Porucha osobnosti) . Chci se zeptat, jestli když se odhlásím s uřadu práce jestli to posudková komise něják negativně zhodnocuje že nebudu evidovaný? Dále se chci zeptat, mám napsáno v posudku že můžu vykonávat soustavně výdělečnou činnost jen s omezením na psychické a duševní zdraví. Znamená to tedy že můžu pracovat nějákou lehčí práci na plný úvazek? Mám to bohůžel dědičné moje maminka se léčila celý život a babička se léči také celý život akorat na jinou diagnozu. Myslíte si že když mám tedy 1. stupen a budu se léčit a docházet k lékaři že by mi měl důchod zůstat? Někde jsem četl že důchody na psychiku se moc neodebírají a že jich bohůžel přibívá je tomu tak? Předem děkuji za odpověd.

(redakčně neupravováno)

Odpověď:

Ovlivní posouzení zdravotního stavu, když se odhlásím z úřadu práce?

To, zda jste nebo nejste v evidenci uchazečů o zaměstnání na úřadu práce není posudkové hledisko a nijak to posouzení zdravotního stavu neovlivňuje.

K výdělečné činnosti invalidních důchodců máme zveřejněn celý vysvětlující článek. V rozsahu, v jakém vám to zdravotní stav dovolí, výdělečnou činnost vykonávat můžete.

Každé posouzení zdravotního stavu je individuální, toto nelze zobecňovat.